Výtvarné umění » Koláčkova galerie motýlů

Fotografování přírody na první pohled vypadá jednoduše. Vezmete foťák a vyrazíte, digitální technika nebývá nijak těžká, takže pohoda. Mačkáte tlačítko, snímky přibývají. Když pak srovnáte výsledky s profesionálem, začne vás napadat leccos. Zkušený fotograf vám může říct něco o technice, ale to není všechno. Jak to dělá, že mu fauna, flora, minerália a všechno ostatní tak nádherně pózuje? Proč má vždycky tak skvělé osvětlení? A kam to za těmi podivuhodnostmi chodí?

Podle mě je k takovým výsledkům potřeba trochu víc než jen technické povědomí, zkušenosti se světlem a kompozicí. Aby se vám podařily krásné obrázky přírody, musíte o ní něco vědět. A když se podaří, dívají se na ně další lidé. Mohou poznat a uvidět to, co by v přírodě sami nemohli najít.

Pan Marek Vojtíšek má stránky, které byste ve vlastním zájmu neměli vynechat. Motýly tu vidíte v rozmanitých pozicích a situacích, v různých formách, samečky, samičky, vajíčeka, housenky... Takže když se budete stránkami procházet, dozvíte se hodně. A třeba pak na procházce zjistíte, že kolem vás poletuje vzácnost.

Motýla si najdete v seznamu podle českého nebo  latinského jména a vidíte všechy jeho zveřejněné fotografie. Kromě toho jsou v sekci motýli zblízka detailní snímky, na kterých jsou krásně zřetelná motýlí tykadla, vajíčka, křídla a všechny možné podrobnosti, které v přírodě sami pozorovat nemůžete.
http://motyli.kolas.cz/motyli-zblizka-detaily.htm

Kromě toho si můžete něco  přečíst o motýlech a o tom, jak se fotografují.

Znalosti si můžete prověřit v kvízech, je jich tu víc pro znalce různé úrovně. Pro vás to znamená, že když stránky navštívíte víckrát, můžete si zkontrolovat, jak vaše znalosti narůstají.